ALTIN MİMİR, Kurucu

Avukat Altın Mimir, 1972 yılında Ovacık/Tunceli’de doğdu. İlk ve ortaokulu Ovacık’ta tamamladı. 1985-1989 yıllarında Çorum Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra, hemşire olarak Sağlık Bakanlığı’na bağlı Beyoğlu Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. Bu süre içinde gece çalışıp, gündüz okuyarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı.

1994 yılı İstanbul Hukuk Fakültesi mezuniyetini takiben Prof. Dr. Çetin Özek’in yanında avukatlık stajını bitirdi. 1998 yılında çalıştığı hukuk bürosundan ayrılarak kendi ofisi Emek Hukuk’u kurdu.

Bugün sahip olduğu ofiste, ağırlıklı özel hukuk alanında ticaret ve şirketler hukuku, aile hukuku, gayrimenkul ve kira hukuku, iş hukuku, icra-iflas hukuku ile ağırlıklı ekonomik suçlardan kaynaklı ceza hukuku davalarında deneyimli profesyonel avukatlarla beraber hizmet vermektedir.

Ayrıca, şirketlerin kurumsal olarak hukuki işlemlerini takip ederek, sözleşmeler hazırlamakta ve hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Avukat Altın Mimir için, anne, avukat ve iş kadını olarak içindeki “adalet ve hakkaniyet” duygusunu, toplumu iyileştirmek adına kullanmak önemlidir. Toplumun tam ve eksiksiz iyileşebilmesi için, cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kalkması ve kadın-erkek fırsat eşitliğinin sağlanmasının mutlak bir zorunluluk olduğuna olan inancıyla, önce kadınların ve tüm toplumun bu konudaki farkındalığını artırmak için çeşitli gönüllü organizasyonlarda aktif olarak rol almaktadır. Bu amaçla, KAGİDER ve BİZİM ÇOCUKLARIMIZ derneklerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kendisi bugünkü konumunu, pozitif bir dünya bakışıyla toplumun her kesimiyle iletişim kurabilmeye, empati yapabilmeye ve hepsinden önemlisi çalışma disiplinine sahip olmaya bağlamaktadır. Hayattaki emellerini devam ettireceğine inandığı oğlu Emek’in de avukatlık mesleğini seçmesiyle; tecrübe ve dinamizmi bir araya getirerek “emeğin” “altın” kıymetinde olduğuna vurgu yapmak amacıyla ofisinin ismini AltınEmek olarak değiştirmiştir.